Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zegarki Roamer

( ilość produktów: 150 )

Marka Roamer to bardzo długa historia, która trwa do dziś. Firma została oficjalnie zarejestrowana w 1908 roku, ale jej praźródło sięga o wiele lat wstecz. Fritz Meyer – jeden z założycieli, już wcześniej rozwijał swoją działalność przez kilkanaście lat. Początkowo jego warsztat zajmował się produkcją wychwytu cylindrowego. Przez kolejne lata poszerzał ofertę usług, aż w końcu jego zakład samodzielnie zaczął składać zegarki, zatrudniając wtedy już 60 pracowników.  Fritz Meyer opracował w tym czasie własny mechanizm kaliber 38, był to ogromny krok w stronę kolejnego, ważnego etapu rozwoju firmy. Pozycja Meyera umocniła się i przeistoczył on zakład w samodzielną manufakturę zegarkową i zaczął tworzyć zegarki pod własną marką o nazwie „Femina”. Nazwa oczywiście wzięła się stąd, że zegarki były oferowane kobietom – było to bardziej opłacalne z racji, że panie traktowały czasomierze jak biżuterię i częściej dokonywały wtedy takiego zakupu. Na początku XX wieku Meyer połączył siły z innym uzdolnionym zegarmistrzem, mianowicie z Johanem Studeli. Był to początek wielkiej ekspansji i dynamicznego rozwoju firmy partnerskiej o nazwie Meyer&Studeli (MST). Na przestrzeni kolejnych lat rozwijały się różne linie produkcji, a najważniejszą była ta o nazwie Roamer. Wytyczała ona najwyższe standardy, najlepszą jakość i wyjątkowy design czasomierzy od firmy MST. Były to zegarki premium, łożyskowane na kamieniach ze szwajcarskim wychwytem kotwicowym. Z tą linią produktów firma MTS wkroczyła na rynki zagraniczne, poszerzając grono odbiorców i zyskując coraz większe uznanie. Ukoronowaniem sukcesu wyrobów z tej linii było przeistoczenie nazwy i przedsiębiorstwo MTS zamieniło się na Roamer Watch Co. Obecnie we władzach Roamer nie ma już osób z rodziny Meyera ani Studeli, ale marka niezmiennie kojarzona jest wyłącznie z najlepszymi, szwajcarskimi wyrobami i takie też wprowadza na światowy rynek.

WYJĄTKOWE ZEGARKI DLA OSÓB Z CHARYZMĄ

Zegarki Roamer od początku swoich dziejów charakteryzowały się wysokim poziomem wykonania i dbałością o każdy szczegół. Obecnie standardy te nadal są utrzymywane, a szwajcarskie zegarki stały się atrybutem osób eleganckich, ceniących tradycję, szlachetność i precyzję. Są to wyroby o bardzo smukłych kształtach z wyrazistymi komponentami, które podkreślają ten wyjątkowy charakter zegarka z klasy premium. Takie czasomierze mogą na pozór wyglądać w bardzo oczywisty sposób, ale wzornictwo z pewnością nie jest przypadkowe. Zarówno męskie jak i damskie zegarki na pasku Roamer charakteryzują się kolorystyką, łączącą w sobie wyłącznie najbardziej eleganckie barwy. To kontrastujące złotym lub srebrnym blaskiem ringi, a także paski zachowane w ciemnych tonacjach brązu, granatu lub po prostu czerni. Tarcze zegarków są czytelne i wyraziste, w odróżnieniu do reszty komponentów można spotkać je w bardzo jasnych kolorach np. beż, ecru lub biel. Ciekawym rozwiązaniem w niektórych modelach na pasku jest motylkowe zapięcie, które zwykliśmy spotykać przy bransoletach. Stalowe zapięcie motylkowe współgra z innymi detalami, stworzonymi z tego samego materiału i daje to w efekcie zupełnie inny wyraz zegarka na pasku. Dzięki takiemu zabiegowi  czasomierz nie jest już taki klasyczny i casualowy, ale bardziej wytworny i elegancki. Świetnie pasuje do strojów formalnych jak garsonka czy garnitur, podkreśla powagę i dodaje pewności siebie. Te wyjątkowe wyroby doskonale pasują do ludzi sukcesu z charyzmą, ambicjami i zapałem do działania.

Warte uwagi są także wyjątkowe zegarki Roamer na bransolecie. Żadna inna firma konkurencyjna nie opracowała jak dotąd podobnego wzornictwa, jakie prezentuje w swoich biżuteryjnych zegarkach Roamer. Wyglądają one niczym prawdziwe dzieło artystyczne, ponieważ charakteryzuje je połącznie różnych barw widoczne w splocie bransolety. To wynik zestawienia ze sobą dwóch różnych materiałów – ceramiki i stali szlachetnej. Ceramiczna bransoleta, a dokładniej ogniwa posiadają zaskakujące kolory np. bordo lub grafit i kontrastują one z kopertą oraz ramą bransolety. Ceramiczne zegarki Roamer zaprojektowane są w bardziej futurystycznym klimacie niż inne propozycje, ale są tak samo wytworne i eleganckie. Oczywiście w ofercie dostępne są także czasomierze z klasycznymi bransoletami stalowymi w kolorze złotym lub srebrnym. W takich wariantach skoncentrowano wzornictwo na tarczy, która jest mocno skontrastowana z bransoletą lub posiada bardzo wyraziste, duże indeksy, ułatwiające odczyt godziny w sytuacji gdy cały zegarek pokryty jest jednolitą barwą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 3696 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Wszystko super. Polecam.
2024-04-13
Szybko, tak jak zamawiałem. Jestem zadowolony z zakupu.
pixel