Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zegarek na co dzień, czyli wielkie poszukiwania ideału w morzu propozycji

2022-04-01
Zegarek na co dzień, czyli wielkie poszukiwania ideału w morzu propozycji

W czasach gdy niemal każda dziedzina życia wsparta jest nowoczesnymi technologiami, ogromnym wyborem produktów i usług, zrozumiałym jest, że dążymy do rozwiązań zaprojektowanych wprost pod nasze preferencje. Zwykle chcemy przy tym zaoszczędzić czas i pieniądze, dlatego celem poszukiwań stają się produkty uniwersalne, wszechstronne, wielowymiarowe, zaspokajające więcej niż jedną potrzebę. W sklepie Crazytime klienci także poszukują zegarka, który spisze się w każdej sytuacji i będzie nieodłącznym elementem wszystkich outfitów – mówiąc prościej będzie to zegarek na co dzień. Czy w tej kwestii da się „pójść na skróty” i czy takie rozwiązanie faktycznie ułatwi nam życie?


 

Zdefiniowanie zegarka na co dzień

Biorąc pod uwagę, że każdy z nas kreuje swój świat i codzienność w inny sposób, bardzo trudno będzie przypisać jeden, uniwersalny kanon cech grupie zegarków dedykowanych na co dzień. Zwykły dzień każdego z nas absolutnie różni się w wielu kwestiach. Codzienność kreuje się na podstawie tego czym się zajmujemy, gdzie pracujemy, jakie mamy pasje, zainteresowania, czym umilamy sobie wolny czas. Te zależne mają ogromny wpływ na to w co się ubieramy, jak tworzymy swój wizerunek i jak chcemy by nas postrzegano, tym samym samodzielnie wyznaczmy sobie kierunek wyboru swojego codziennego zegarka, który ma do nas pasować. Czasomierz ma za zadanie dopełnić nasz wygląd, odzwierciedlać naszą osobowość i wspomagać naszą codzienną rutynę. My sami nie jesteśmy uniwersalni, a wyjątkowi dlatego też nasze zegarki nie mogą być pozbawione jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Czym kierować się podczas wyboru codziennego zegarka?

Odpowiedź jest prosta – naszą codzienną rutyną. Pytanie jaki zegarek wybrać i jaki będzie dla nas wystarczający, zależy wyłącznie od tego jaki tryb życia prowadzimy. To zegarek powinien pasować do nas, a nie my do niego. Jeżeli chcemy zapaść w pamięć i wyrażamy siebie za pomocą ciekawie stylizowanej garderoby, mocnych akcentów i nieoczywistych połączeń to nasze poszukiwania powinny być skoncentrowane wokół czasomierzy modowych. Jeżeli nasze życie codzienne związane jest ze sportem, podróżami, wyprawami, pracą w terenie itd., przyda się nam w zegarku solidna konstrukcja oraz właściwości takie jak wodoszczelność czy też wstrząsoodporność. Te propozycje znajdą się w grupie zegarków sportowych. Dla pasjonatów tradycji, pięknego rzemiosła i najwyższej jakości wzornictwa polecamy klasyczne zegarki szwajcarskie lub te w typie Open Heart. Wśród nich można znaleźć modele, które pięknie odzwierciedlają te cechy, a jednocześnie nie są wysokoformalne i można korzystać z nich na co dzień w towarzystwie schludnych i powściągliwych stylizacji. Dla ułatwienia poszukiwań w sklepie Crazytime, przygotowaliśmy specjalną podkategorię zegarków na co dzień dla kobiet oraz zegarków na co dzień dla mężczyzn - mieści się ona w kolumnie segregacji względem przeznaczenia.

Czy jeden dobry zegarek załatwi sprawę?

Nawet jeżeli dobrze siebie znamy i wiemy czego chcemy, to dobór zegarka do naszej rutyny nie będzie łatwy. Ci, którzy żyją w dynamicznym rytmie, w ciągu dnia często zmieniają otoczenie i zajęcia, będą mieć trudności z dostosowaniem czasomierza do takiego trybu. Każda sytuacja bowiem wymaga innej stylizacji i być może innych funkcji w zegarku. Oczywiście zarówno kobiety jak i mężczyźni w takiej sytuacji mogą postawić na coś casualowego, na wygodnym pasku i z analogową tarczą, ale czy takie rozwiązanie odda w zupełności nasz charakter i wspomoże nas przez cały dzień np. na siłowni, podczas spotkania biznesowego, na randce i na wyjściu z przyjaciółmi? Raczej taka opcja wypadnie słabo. Jeżeli jednak na co dzień nie mamy styczności ze skrajnie różnymi środowiskami, nasza codzienność jest w jasny sposób poukładana, a wizerunek swobodny, możemy z większą łatwością dobrać sobie zegarek na co dzień. I w tym przypadku casual będzie strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać, że zegarki są jak biżuteria i ich odpowiedni dobór ma naprawdę wielkie znaczenie dla naszego wizerunku, łatwo w tym temacie popełnić gafę. Osobom, które bezustannie noszą na nadgarstku czasomierz, rekomendujemy by kolekcja tych urządzeń była uniwersalna, a nie jeden zegarek. Ta wcale nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi, nie też musi zawierać dużej ilości zegarków. Nawet dwa modele dobrze dobrane do naszej rutyny, będą na przemian skutecznie uzupełniać nasz wizerunek.

Post produkcja: www.crazytime.pl

Zdjęcia: www.crazytime.pl, www.freepik.com

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

pixel