Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-11-15

Versus Versace – marka dla buntowniczych miłośników mody

Nie od dzisiaj wiadomo, że marka Versace to imperium designu, projektowanego przez profesjonalistów i przekazywanego miłośnikom mody i stylu na całym świecie. Aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, firma ta postanowiła utworzyć osobną linię pod nazwą Versus i zadedykować ją młodszemu pokoleniu.


 

Linia Versus Versace powstała w roku 1989 i zadedykowano ją nieco młodszym, zbuntowanym miłośnikom mody. W latach 80. młode pokolenie mocno wyrażało swoje zainteresowanie wobec kultury, sztuki, a także awangardowego stylu. To właśnie dlatego linia Versus Versace zajęła się tworzeniem swojej zupełnie nowej, przełomowej wizji, która miała być odpowiedzią na potrzeby młodzieży. Od samego początku, aż po dziś dzień mocno wpisuje się ona w trendy nowoczesnych, lubiących eksperymentować z życiem 20-latków. Marka ta tworzy nową gałąź mody, łącząc luksus przypisywany do Versace z charakterystycznym, zadziornym DNA Versus. Jak wynika z samej nazwy, Versus jest odzwierciedleniem wszelkich sprzeczności i właściwie to jest największą siłą tej linii. W projektach dostrzec można żywiołową i niepokorną stylistykę, moc nasyconych kolorów oraz delikatnie przemyconą strukturę biżuteryjnych wzorów

Versus to nowy potomek wielkiego dziedzictwa włoskiej rodziny Versace. Zapoczątkował go sam twórca marki, czyli wybitny projektant Gianni Versace i ofiarował swojej ukochanej siostrze Donatelii, która od zawsze była dla niego największą inspiracją, dumą i jednocześnie ważnym odbiorcą jego pracy. Donatella Versace prezentowała awangardową i nieco mroczniejszą stylistykę, a Gianni był zainspirowany tą unikatową, modową manierą siostry. Jako, że Versus Versace był tak naprawdę ekstrawaganckim prezentem dla Donatelii, to ona sama w 2016 roku objęła stery w prowadzeniu tej linii. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ już rok później jej praca na najwyższym stanowisku przyniosła zauważalne efekty. Twarzami Versus Versace stały się największe, światowe ikony popkultury jak Gigi Hadid czy też Zayn Malik. Obecnie każdy pokaz mody od Versus to prawdziwie futurystyczne widowisko, a biorą w nim udział młode osoby o nietuzinkowej urodzie, często z tatuażami i co najważniejsze z własnymi, twardymi przekonaniami, które godzą się z ideą marki. Niezmienny od lat styl projektantki oceniany jest w różnoraki sposób, nie mniej jednak nie można zarzucić jej tego, jakoby osiadła na laurach. Jej marka rozwija się wraz z duchem czasu, dając młodemu pokoleniu szansę głośnego i widocznego wyrażania siebie za pomocą stroju.

Zegarki Versus Versace to ucieleśnienie idei tej marki. Są zupełnie inne od klasycznych czasomierzy, a ich wzornictwo zaskakuje niejednego wyjadacza mody. Podstawowa specyfikacja konstrukcji prezentuje się bardzo imponująco. Zegarki pracują w oparciu o precyzyjne mechanizmy kwarcowe, tarcza chroniona jest mineralnym szkiełkiem odpornym na stłuczenia i zarysowania, a elementy koperty zbudowane są ze stali nierdzewnej lub wytrzymałego tworzywa sztucznego. Czasomierze w zależności od stylu, umieszczane są na solidnych, stalowych bransoletach lub skórzanych paskach. Bardzo pożądanym i prestiżowym elementem tych zegarków jest uwydatnione logo marki, czyli głowa lwa. Stanowi ono główną ozdobę i sprawia, że każdy z wyrobów jest jeszcze bardziej przyciągający. Wiele osób uważa noszenie zegarków Versus Versace za prestiż z racji tego, w jaki sposób historia tej marki zapisała się w świecie mody.

Kolekcja zegarków Versus Versace zawiera modele dla kobiet oraz dla mężczyznPodzielone są na serie Fire Island oraz New Logo. Pierwsza z nich przypisane ma cechy mody miejskiej, dynamicznej i nowoczesnej. Zegarki stworzone są z tworzywa sztucznego i odpowiadają na potrzeby osób energicznych, żyjących na pełnych obrotach – komfort, lekkość, gładka struktura i bezproblemowe użytkowanie w każdej sytuacji. Druga z serii prezentuje nieco inny styl, bogaty w zdobienia z solidnymi, szerokimi bezelami. Te stanowią zarówno ciekawą ozdobę jak i dodatkowe zabezpieczenie prze uszkodzeniami. Zegarki z serii New Logo dedykowane są osobom lubiącym wyróżniać się z tłumu, przyciągać sobą uwagę, błyszczeć i być w centrum zainteresowania. Każdy z czasomierzy Versus Versace zaprojektowany został w bardzo staranny i przemyślany sposób. Jeżeli potrzebą jest wzbogacenie biżuteryjnej kolekcji o świeży, nowoczesny dodatek to wyroby tej marki sprawdzą się doskonale.

Zdjęcia: www.crazytime.pl

Post produkcja: www.crazytime.pl

Polecane

pixel