Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tajemnica sukcesu serii Casio Vintage

2021-10-06
Tajemnica sukcesu serii Casio Vintage

Wyjątkowa kolekcja oryginalnych zegarków Casio Vintage, od wielu sezonów cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wspaniałe czasomierze, dostępne w tej kolekcji, uznawane są za produkty uniwersalne i ponadczasowe. To niezwykłe zegarki w stylu retro, które mimo zmieniających się trendów, w dalszym ciągu zachwycają swoim designem i mogą być oryginalnym dodatkiem do wielu stylizacji.


 

Japoński producent zegarków Casio to jeden z niewielu prawdziwych pragmatyków na świecie. Rozwija swą ekspansję od lat, stawiając na stabilność, rozwagę i indywidualizm. Na przestrzeni wielu lat, firma zrozumiałą w czym leży jej wartość i co robi najlepiej, dlatego też świadomie i trwale trzyma się wyznaczonych celów, nie zważając na działania konkurencji. Producent odrzuca pogoń za trendami na rzecz rozwoju własnych pomysłów, stawiając przy tym na najwyższą jakość produktów. Casio potrafi jednocześnie trzymać się tradycji i wychodzić w przyszłość. Przykładem tego jest kolekcja Vintage o stylistyce retro, nawiązującej do pierwszych zegarków produkowanych przez tą firmę. Mimo, że opracowany design tych czasomierzy ma już swoje lata, to wciąż przyciąga fanów Casio, którzy pamiętają pierwsze produkty z tej serii. Co ciekawsze, również młodzież zaintrygowana jest stylistyką z tych szalonych lat i chętnie wybiera zegarki Casio Vintage. Wynika więc, że te produkty nie ścigają się z modą, a są ponadczasowe i zostaną z nami na długie lata.

Jak rozpoznać zegarek Casio Vintage?

Wielu klientów w dalszym ciągu ma ogromny sentyment do zegarków Casio z ubiegłego wieku. To dlatego zainteresowanie kolekcjami Casio Vintage Gold oraz Silver nie spada. To wyjątkowe zegarki w stylu retro, sygnowane nazwą jednej z najbardziej znanych firm na świecie. Zegarki Casio Vintage wyróżniają się charakterystycznym designem, który od lat w sposób niezłomny podbija świat mody. 

Prostokątna koperta w tych modelach czasomierzy, jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co w połączeniu ze stalową bransoletą robi spektakularne wrażenie wizualne. Bransolety występują najczęsciej w kolorze złotym lub srebrnym, rzadziej również w czarnym. Warto dodać, że jest ona trwała, niegroźne są jej wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, wynikające z codziennego noszenia tego zegarka na nadgarstku. Wykorzystana do produkcji stal szlachetna to stop, który ma wysoki stopień odporności na korozję. Wszystkie czasomierze wykończone są w sposób bardzo staranny i profesjonalny. Tarcza wyposażona jest w cyfrowy wyświetlacz, który otacza charakterystyczna, kontrastowa ramka, a na niej oznaczenia wskazujące właściwości zegarka. Produkty te nawiązują stylistyką do wysokiej jakości zegarków z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Współczesna wersja tych wyrobów, została jednak wzbogacona o różnego rodzaju użyteczne funkcje. Zegarki te posiadają automatyczny kalendarz, stoper, alarm dźwiękowy, czy też diodę LED, podświetlającą tarczę. Zegarki Casio Vintage, wyposażono w perfekcyjny mechanizm kwarcowy, zasilany baterią, działającą w niektórych modelach nawet do 7 lat. Nikomu nie powinna umknąć również zaskakująco mała waga zegarków. Ich lekkość pozytywnie wpływa na komfort podczas codziennego użytkowania produktu. Uniwersalna kolorystyka oraz kształt zegarków sprawiają, że z powodzeniem może zakładać go zarówno kobieta jak i mężczyzna. W zależności od modelu, możemy spotkać się z większymi lub mniejszymi gabarytami zegarków, ponieważ dostępna oferta producenta zawiera liczny i różnorodny asortyment z tej serii. 

Jakie korzyści dają zegarki Casio Vintage?

Każdy kto poznał już kolekcję Casio Vintage wie, że pomimo niepozornej budowy są one bogato wyposażone w różnego rodzaju funkcje. Wszystkie z nich są przemyślane i użyteczne, ale warto skupić się na tych, które rzeczywiście odpowiadają na nasze codzienne potrzeby, wynikające z różnych sytuacji życiowych.

Jedną z takich funkcji jest rozbudowany datownik, który automatycznie dopasowuje się do lat przestępnych i krótszych miesięcy w roku. Biorąc pod uwagę, że takich sytuacji w ciągu roku jest dość dużo, to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy samodzielnie konfigurować zegarka za każdym razem. Niektórych zaskoczyć może również fakt, że większość czasomierzy z tej serii jest wodoodporna i można w nich pływać. Warto zwrócić uwagę na przypisaną do danego modelu klasę wodoszczelności, by mieć świadomość w jaki sposób postępować z zegarkiem w przypadku potencjalnie możliwego kontaktu z wodą. O klasach wodoszczelności przeczytać można w artykule na naszym blogu pt. „Klasa wodoszczelności – jak ją rozumieć?”. W codziennym użytkowaniu zegarka pomoże również podświetlenie tarczy. Jest ona przejrzysta, kontrastowa i czytelna, ale w sytuacjach kiedy mamy do czynienia ze słabymi warunkami oświetleniowymi lub całkowitą ciemnością, przydatna staje się dioda LED, umieszczona w tarczy zegarka.

Wymienione funkcje to jedynie namiastka tego, czego możemy się spodziewać kupując czasomierz z przedstawionej serii. Tak rozbudowana struktura funkcji spotykana jest zwykle w zegarkach występujących w wyższym przedziale cenowym. Kolekcja Casio Vintage może zaskoczyć wyjątkowo niską ceną, która idzie w parze z wysoką jakością. Warto zainteresować się ofertą tych zegarków, jeżeli planujemy podarować komuś wyjątkowy prezent lub sprawić radość sobie. To gadżet, który wywoła uśmiech, sentyment i zainteresowanie, a jednocześnie zadowoli każdego miłośnika modnych i użytecznych gadżetów.

Zdjęcia: www.crazytime.pl
Post produkcja: www.crazytime.pl

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel