Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szukasz dobrego zegarka do 500zł? Sprawdź czy to możliwe!

2021-06-25
Szukasz dobrego zegarka do 500zł? Sprawdź czy to możliwe!

Zegarek jest elementem dobrego wizerunku

 

Oprócz swojej oczywistej funkcji stanowi ważną część męskiej biżuterii – zegarek męski – znany od wieków i niezmiennie pożądany przez każdego gentlemana. Patrząc na ceny zegarków męskich można poczuć się nieco zmieszanym, szczególnie że niektóre modele sięgają kilku tysięcy złotych i stają się bardziej inwestycją, niż zwyczajną częścią garderoby. Rozbieżność cenowa w tej branży jest naprawdę spora i oczywiście można wybrać te modele, których wartość nie przekracza kilkuset złotych, nie rezygnując jednocześnie z jakości.

Zegarki męskie ze średniej półki cenowej należą do trwałych, a więc takich, które będą służyły przez długi czas. Najczęściej posiadają mechanizm kwarcowy, który jest bezproblemowy i niezawodny. Cechami, na które trzeba zwrócić uwagę są : rozmiar, tarcza, pasek i bransoleta. W zależności od tych parametrów określone modele będą charakteryzowały styl oraz pasowały czy to do strojów sportowych, czy też do garniturów. Mając na uwadze fakt, że zegarek powinien być dopasowany do stylu, osobowości i indywidualnych oczekiwań nie może to być zakup przypadkowy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego, męskiego zegarka, którego kwota nie przekracza wspomnianych już 500 złotych.

Sprawdź sportowe zegarki w cenie poniżej 500zł

Rozmiar zegarka ma znaczenie

Wbrew pozorom rozmiar zegarka nie powinien być determinowany wyłącznie tym, czy mężczyzna lubi duże wskazówki, czy też mniejsze. Pierwsza zasada mówi, że zegarek, a konkretnie jego koperta, nie może być większa od nadgarstka. Standardowe średnice, optymalne i dobrze prezentujące się na ręce wynoszą pomiędzy 40-45mm , aczkolwiek zegarek powinno się zawsze przymierzyć i skonfrontować jego wielkość z własnymi preferencjami. Dobrą informacją jest to, że producenci proponują pełną gamę rozmiarów, dzięki czemu bez trudu znajdziemy zarówno większe, jak i mniejsze modele.Większe zegarki są bardziej różnorodne, a tym samym mogą być wyposażone w stoper czy rozbudowany datownik . Jeśli szukamy zegarka do strojów klasycznych, zdecydowanie powinniśmy skupić się na tych średnich i większych o cienkiej kopercie . Z kolei sportowy styl to Bardziej masywna i grubsza koperta.

Zobacz naszą ofertę zegarków z dużą tarczą

Gra kolorów

Czasomierz na męskiej dłoni powinien dobrze prezentować się przy każdej okazji, dlatego też koniecznie należy zastanowić się nad jego kolorem. Ta kwestia obejmuje kilka elementów kopertę, tarczę, pasek lub bransoletę, lub na koperta, tarcza, pasek, bransoleta. Eleganckie modele łączą w sobie srebro, czerń, biel, złoto, brąz natomiast sportowe i codzienne zegarki mogą kusić inną kolorystyką. Pamiętajmy jednak, że nieklasyczne barwy są dedykowane luźniejszym stylom i automatycznie obniżają formalność zegarka. Jeśli więc nasz styl jest pośredni – czasem sportowy, czasem oficjalny – lepiej wybrać formę pośrednią. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest linia Casio Edifice, która łączy w sobie cechy zegarków eleganckich ze sporotowym zacięciem. 

Pasek czy bransoleta

Zegarki męskie do 500 złotych posiadają pełną rozpiętość możliwości wyboru, pomiędzy zegarkiem na różnego rodzaju pasku, lub rodzaju bransolety.  W eleganckich modelach możemy spodziewać się pasków skórzanych lub gustownych bransolet. Sportowe zegarki dla panów zazwyczaj wyposażone są w paski nylonowe lub gumowe, które są o wiele bardziej wytrzymałe na ekstremalne wyczyny. Niezależnie od tego, który model wybierzemy, możemy liczyć na pełną gamę kolorystyczną, która pozwala na odpowiednią charakteryzację i utrzymanie wybranego stylu.

Znajdź swój zegarek renomowanej marki Tommy Hilfiger w najlepszej cenie

Postaw na zegarmistrzowską tradycję

Zegarki męskie za 500 złotych proponują firmy z tradycjami, których wieloletnia praktyka i uznanie na świecie jest najlepszą rekomendacją. Do tychże zalicza się japońskie marki takie jak Citizen, czy szwajcarską Festina. Z powodzeniem można zainwestować w markę Timex, dobrze znane Casio, Tommy Hilfinger czy Lorus. Bezspornie warto zdecydować się na znane i sprawdzone marki, które gwarantują dobrą jakość w przystępnej cenie, a dodatkowo zaskakują różnorodnością oraz aktualną stylistyką.

Zdjęcia: www.crazytime.pl

Postprodukcja: www.crazytime.pl

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel