Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-11-02

Postaw na funkcjonalny zegarek z krokomierzem!

Krokomierz jest jedną z wielu przydatnych funkcji, jakie posiadają zegarki damskie i męskie, ale i smartwatche. Dlaczego tak wielu klientów poszukując sportowego czasomierza, bierze za priorytet tą właśnie funkcję?


 

Otóż umożliwia ona obliczanie kroków, które przyczyniają się do oceny codziennej aktywności fizycznej. Niektóre modele zegarków z krokomierzem posiadają dodatkowe opcje, takie jak możliwość śledzenia trasy, liczbę spalonych kalorii i wiele innych. W tych najbardziej zaawansowanych zegarkach i smartwatchach możliwe jest utworzenie profilu użytkownika, gdzie podajemy wzrost, wagę i inne informacje, które powodują wyświetlanie jeszcze bardziej dokładnych danych.

Funkcja krokomierza występuje w zegarkach męskich i damskich. Mogą zawierać je zarówno czasomierze cyfrowe jak i analogowo-cyfrowe. Dane wskazywane są na wyświetlaczu. Niektóre modele posiadają Bluetooth, który umożliwia połączenie ze smartfonem. Wtedy należy zainstalować odpowiednio zadedykowaną aplikację w smartfonie, by móc w pełni cieszyć się opcjami krokomierza. Dane dostępne w aplikacji, możemy przeglądać, porównywać, ale także udostępniać je swoim bliskim, lub chwalić się nimi na portalach społecznościowych. Zegarek z krokomierzem jest chętnie wybierany przez osoby, które rozpoczynają własną przygodę z aktywnością fizyczną. Może okazać się idealnym podstawowym narzędziem do monitorowania codziennego ruchu. W zegarku wybieramy sobie cel, jaki zamierzamy osiągnąć w ciągu doby, czyli ustawiamy liczbę kroków. 

W zależności od modelu, jest możliwość określenia minimalnej i maksymalnej liczby. Funkcja ta będzie świetną motywacją, gdyż wiele modeli posiada opcję, która informuje o osiągnieciu dziennego założonego celu np. poprzez sygnał dźwiękowy, lub graficzny znak na wyświetlaczu, ale także przypomina o zbyt długim spoczynku, tym samym zachęcając do ruchu. Dzięki posiadaniu zegarka z krokomierzem wyzwanie z codzienną aktywnością stanie się o wiele łatwiejsze, krokomierz sprawi, że dowiesz się ile czasu spędzasz poruszając się pieszo.

 

Jak pracuje krokomierz?

Jeżeli chodzi o pracę krokomierza od strony technicznej, to polega ono na działaniu wahadła na sprężynie. Mechanizm przewodzi energię elektryczną i poprzez przemieszczenie się -można powiedzieć w rytmie kroków użytkownika, oddziałuje na układ scalony z wbudowanym mikroprocesorem. Po przetworzeniu przez algorytm danych, wskazywana jest gotowa liczba kroków. Należy pamiętać, że zegarek musi być właściwie noszony na nadgarstku, co wydaje się dość oczywiste. Powinien być założony tak by nie uciskał nam ręki zbyt mocno, ale nie może być zapięty zbyt lekko i obracać się wokół nadgarstka. Może to wpłynąć na błędnie wskazywane liczby kroków. Tak samo na błędny pomiar kroków może wpłynąć noszenie obuwia, które powoduje „szuranie” czyli np. chodzenie w klapkach, ale także nieregularne chodzenie np. w zatłoczonym miejscu, gdzie chodzimy i  zatrzymujemy się w krótkich odstępach czasu. Jeżeli pchamy wózek, trzymamy jakieś przedmioty w ręku, które powodują że ruchy nóg i rąk nie są skoordynowane, liczba kroków może nie być właściwa. Zegarek wykrywa ruch, jeżeli trwa on powyżej 10 sekund, więc warto mieć to na uwadze.

 

Najlepszy wybór...

Zegarki z krokomierzem dostępne są w różnorodnych wzorach i kolorach, więc każdy może wybrać swój wymarzony model. Ich styl przeważnie bywa sportowy, aczkolwiek zależy to od marki. Smartwatche z krokomierzem dostępne są na wygodnych gumowych paskach, ale także na eleganckich bransoletach stalowych, więc każdy będzie mógł dopasować sobie model względem swoich preferencji. Dzięki dużej ilości dostępnych modeli, wybierać można wedle własnych potrzeb, oczekiwań i założenia budżetu, jaki chce się przeznaczyć na zakup nowego zegarka z krokomierzem.

Zdjęcia: www.crazytime.pl

Post produkcja: www.crazytime.pl

Polecane

pixel