Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwszy zegarek dla dziecka - kiedy i jaki?

2021-09-10
Pierwszy zegarek dla dziecka - kiedy i jaki?

Na dobre rozpoczął się nowy rok szkolny, który dla każdego dziecka jest początkiem ciekawych zmagań, przeżyć i emocji - to nie przelewki! Warto wyposażyć młodych w narzędzia, które ułatwią im wywiązywanie się z codziennych obowiązków w tym intensywnym czasie. Zegarek to świetny pomocnik, dlaczego? W tym artykule dowiesz się wszystkiego!


  Zegarek to dla dziecka nie tylko kontrola czasu! 

Zwyczajowo pierwszy zegarek dziecko otrzymuje w dniu I Komunii Świętej. Wtedy zwykle dorośli decydują się na proste, klasyczne zegarki, które będą pamiątka na lata i nie sprawią większej trudności w użytkowaniu. Jednak idąc za postępem producenci zegarków naręcznych coraz częściej wypuszczają w nowych kolekcjach modele, które wzbogacone są w różnorakie funkcje, liczniki i innowacyjne rozwiązania. Produkcja zegarków dla dzieci, w tej kwestii nie odstaje od całej reszty. Czy w tak rozwojowej sytuacji dziecko nie powinno zacząć korzystać z zegarka znacznie wcześniej, by poznać sens i strukturę działania czasomierzy? Jeżeli zastanawiacie się kiedy obdarować swoją pociechę pierwszym czasomierzem, weźcie pod uwagę czy ma ono już swoje pasje lub czy aktywnie spędza czas. Rozwinięty technologicznie czasomierz pomoże w treningach, w określaniu nowych celów, ale będzie też świetnym nauczycielem do planowania swojego czasu. Warto pamiętać, że do pełnowartościowego i skutecznego korzystania z czasomierzy dziecko musi znać liczby arabskie do 12, powinno też sprawnie dodawać i odejmować. Im wcześniej nauczymy młodych korzystać ze zwykłego analogowego wskaźnika, tym szybciej w przyszłości będą oni mogli usprawnić i rozwijać swoje pasje, korzystając z bardziej funkcjonalnych zegarków. Dodatkowo istotnym staje się również skuteczna nauka punktualności i płynącego z niej poczucia odpowiedzialności u dziecka – warto o tym pamiętać! Czasomierz noszony do szkoły na co dzień powinien być wytrzymały i wodoodporny, by nie zawiódł podczas intensywnie spędzanego czasu na dworze z rówieśnikami i w różnych warunkach atmosferycznych.  

Dzieci korzystające z zegarków

Gabaryty zegarków, a dziecięcy nadgarstek

Dobór czasomierza pod względem rozmiaru nie powinien stanowić większego problemu, zwłaszcza gdy robimy zakupy stacjonarnie. Gdy dokonujemy wyboru zegarka w sklepie internetowym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na podane w opisie wymiary i porównać je do ręki dziecka. O odpowiednim doborze zegarka względem rozmiaru pisaliśmy już w innym artykule pt. „Jak dobrać zegarek do nadgarstka?”. Można znaleźć tam podpowiedź jak w prosty sposób uporać się z mierzeniem nadgarstka i wyselekcjonowaniem do niego idealnych zegarków. Z dziecięcymi nadgarstkami jest z reguły inna sytuacja ponieważ są one znacznie węższe i odpowiednie dopasowanie może stanowić większy problem niż u dorosłych. Niemniej jednak producenci czasomierzy coraz częściej zwracają na to uwagę i projektują dziecięce zegarki w taki sposób by pasek lub bransoleta posiadały szeroki zakres regulacji. Nasz sklep mając na względzie satysfakcję klientów, wyselekcjonował spośród tysięcy modeli grupę zegarków, które doskonale spełnią się jako gadżet dla dziecka. Wszystkie te czasomierze możecie znaleźć pod zakładką „ZEGARKI DLA DZIECI”. Z pewnością znajdą się tam odpowiednie kolory, rozmiary, fasony i drobne szczegóły, które urozmaicają charakterystykę designu dziecięcego zegarka.

 

Zegarki, które pokochały dzieci na całym świecie!

Nie mając doświadczenia w zakupie zegarków dziecięcych zwykle kierujemy się opiniami innych użytkowników. Nic w tym dziwnego, w końcu nikt inny tak szczerze nie zaopiniuje danego produktu jak sam użytkownik lub nabywca. Nasi klienci w czasie sezonu wiosenno-letniego, gdy zbliżają się uroczystości komunijne, Dzień Dziecka lub inne okazje często wybierają markę Casio. Oferta tego producenta zdecydowanie jest najszersza i bogata w przeróżnie wyposażone czasomierze. Kolekcja dla chłopców zawiera mnóstwo propozycji z cyfrowymi wskaźnikami. Modele dla dziewczynek np. CASIO LA670WEFL są bardzo kolorowe, urocze i gabarytowo niewielkie. Inną znaną marką cechującą się produkcją zegarków dziecięcych jest Ice-Watch. W tym wypadku mamy do czynienia z czasomierzami na paskach silikonowych, które wyróżniają się wysoką klasą wodoszczelności bo (w przeważającej części dostępnych u nas modeli) jest to 100M. W takim zegarku można pływać, ale nie wolno wciskać przycisków pod wodą. Poszukując zegarków dziecięcych w markach modowych warto zatrzymać się przy zakładce Lacoste, Tommy Hilfiger lub Fossil, ponieważ tam również mamy dla Was propozycje bardzo ładnych, dziecięcych fasonów. Podsumowując – jeżeli tylko są chęci to nie ma takiej możliwości aby dziecko nie nosiło zegarka z powodu wybrakowanych półek sklepowych lub pustych list produktów na stronach. Wszystkie wymienione propozycje zegarków z pewnością wpiszą się w oczekiwania rodziców poszukujących czegoś przydatnego i po prostu fajnego na dobry start w szkole dla swojej pociechy.

Sprawdź ofertę zegarków, które pokochały dzieci!

 

Zegarek dziecięcy Fossil zielony
Zegarek dziecięcy Ice-watch różowy pasek
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel