Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-07-27

Niemiecka precyzja siłą zegarków Zeppelin

Czasomierze marki Zeppelin produkowane są w Niemczech i od zawsze kojarzone są z tym krajem. Założycielem Zeppelina jest firma POINTtec Electronic GmbH, która powstała 1987 roku w Bawarii i do dzisiaj doskonali się w produkcji fenomenalnych zegarków naręcznych. Co wyróżnia te produkty na tle innych czasomierzy? Z pewnością można przyznać, że chwytliwa historia i symbolika. Te cechy nadają zegarkom Zeppelin jeszcze więcej kunsztu i jednocześnie intrygują przyszłych nabywców. Mocą sprawczą imponująco dużej sławy jest także fakt, że posiadacze czasomierzy tego producenta często czują przynależność do swego rodzaju wyjątkowej społeczności tworzonej przez właścicieli luksusowych gadżetów. Nie ma się czemu dziwić, wszak za marką Zeppelin idzie bardzo dobra opinia i uznanie na światowym rynku.

Dlaczego wszyscy chcą je mieć?

Marka wzięła swoją nazwę od cenionego prekursora lotnictwa, który dokonał rewolucyjnych zmian w światowej komunikacji podniebnej. Mowa o Ferdinandzie von Zeppelinie, który skonstruował słynne na cały świat sterowce „Zeppelin”. Oczywistym jest, że ich produkcja odbywała się na terenie Niemiec. Sterowce te odznaczały się niebywałymi gabarytami co miało przełożenie na skuteczność w transporcie lotniczym, co więcej nie do pominięcia jest luksus jaki panował na pokładzie tychże maszyn. Jak mają się do tych historycznych faktów ówczesne zegarki Zeppelin? Otóż odzwierciedlają sobą wszystkie wyżej wymienione informacje. Symbolem marki jest sylwetka sterowca, którą możemy zobaczyć niemalże na każdej tarczy lub dekielku czasomierza. Jakość idzie w parze ze znaną na całym świecie niemiecką precyzją i solidnością. Aktualnie stosowany design nawiązuje do wyglądu zegarków, które noszone były u progu poprzedniego wieku. To przemyślane połączenie „starej szkoły” z nowoczesnymi elementami wzbogacającymi funkcjonalność tych czasomierzy. 

Zobacz męską kolekcję zegarków Zeppelin

 

Zegarki, których nie możesz przegapić…

Niemiecki producent aby uczcić pamięć tak ważnej postaci jak Ferdinand von Zeppelin, wypuścił wyjątkową kolekcję czasomierzy pod nazwą "Zeppelin 100 Jahre". Wyroby z tej serii możemy rozpoznać po ciekawie zakomponowanym na tarczach zegarków napisie "100 Jahre". Innymi interesującymi modelami są te, które w swym wyglądzie zachowały stylistykę fasonu Open heart i cieszą oko uwidocznionym mechanizmem. W ofercie producenta są także modele urozmaicone funkcją wskazywania faz księżyca lub posiadają GMT czyli możliwość ustawiania drugiego czasu. Dobrze zatem przejrzeć nasze propozycje zegarków Zeppelin i zainspirować się do posiadania czegoś co będzie mieć wartość nie tylko finansową, ale też może kryć niewidoczny na pierwszy rzut oka potencjał historyczny i sentymentalny. 

 

 Zobacz damską kolekcję zegarków Zeppelin 

Polecane

pixel