Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-06-28

Jak dobrać zegarek do nadgarstka?

Jak dobrać zegarek do nadgarstka?

Zakupy w Internecie to już nie nowość, niemniej jednak w dalszym ciągu sporym utrudnieniem dla klientów  jest dobór odpowiedniego rozmiaru produktu. Jak wygląda sytuacja z zegarkami? Czy istnieje metoda idealnego doboru czasomierza? W tym artykule dowiesz się w jaki sposób mierzyć nadgarstek oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas analizowania podanych na stronie wymiarów.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo czasomierzy o przeróżnych kształtach, barwach i gabarytach. W tak dużym natłoku ofert trudnym staje się dokonanie idealnego wyboru. Warto ustalić jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań czego potrzebujemy by łatwiej poruszać się po sklepach internetowych, które oferują bogaty asortyment produktów. W tym celu posłużą nam kategorie oraz filtry. Sklep Crazytime przygotował kategorie, według których szybciej odnajdziesz zegarki do pływaniaklasycznez chronografem i wiele innych. Pod kategorią „Zegarek na prezent” kryją się modele, które doskonale sprawdzą się jako podarunek dla bliskiej osoby. Możemy również przeglądać wyselekcjonowane czasomierze z danego stylu, koloru czy też rodzaju.

Zobacz kolekcję damskich zegarków w stylu eleganckim

Czas i budżet pod Twoją kontrolą

Masz ściśle określony budżet i konkretne wymagania względem zamawianego towaru? Zaoszczędź czas na szerokich poszukiwaniach i użyj filtrów dostępnych na stronie. Dzięki nim samodzielnie wyselekcjonujesz zegarki, które będą wpisywać się w Twoje oczekiwania. Warto zwrócić uwagę, na ostatni rodzaj filtrowania produktów pod nazwą „wysyłka w 24h”. Wskazuje on na dostępne od ręki modele, które możemy dostarczyć Ci w ciągu doby.

Sprawdź wyselekcjonowane modele zegarków męskich z panelem słonecznym

Interpretacja wymiarów podanych w opisie

By rozwiać wszelkie wątpliwości, często pytacie nas o wymiary zegarka, który najbardziej przypadł Wam do gustu. Każdy opis produktu, zawiera informację o wymiarach, które pobierane są bezpośrednio z produktu przez naszych pracowników. Dokładamy wszelkich starań, aby zarówno zdjęcia jak i wymiary perfekcyjnie odzwierciedlały rzeczywisty stan czasomierzy. W skład wymiarów wchodzą szerokość i wysokość koperty, które łatwo można pomylić ze średnicą tarczy. Różnica między jednym a drugim jest znacząca. Tarcza to element umieszczony pod szkiełkiem, dlatego też podajemy w wymiarach jego średnicę. Koperta to obudowa tarczy i szkła, w związku z tym jej wymiary znacząco się różnią, ze względu na kształt i przyłączone do niej elementy. Wysokość koperty mierzona jest włącznie z teleskopami, natomiast szerokość podawana jest bez uwzględniania wystającej koronki. Istotnym wymiarem jest obwód zegarka, który podawany jest w maksymalnym wariancie. Co to znaczy? Informacja „obwód zegarka do 18.5cm” wskazuje, że nasz nadgarstek również nie może przekroczyć tego wymiaru. Jeżeli natomiast obwód okazuje się być za duży, to w przeważającej ilości modeli występuje regulacja, pozwalająca na zmniejszenie bransolety.

Jak zmierzyć obwód nadgarstka?

Najłatwiej zrobić to za pomocą miarki krawieckiej. Otaczając nią swój nadgarstek, dowiemy się jaki mamy jego obwód. Jeżeli nie posiadamy w domu miarki krawieckiej, wystarczy opleść rękę wstążką, nicią lub innym materiałem, zaznaczyć miejsce styku, następnie zmierzyć linijką długość materiału. Ten sposób jest równie miarodajny co krawiecki przyrząd.

pixel