Raty 0% do 6 rat z Credit Agricole!

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-07

Grawer na zegarku – szukasz pomysłu? Mamy kilka propozycji!

Grawerowane podarunki stały się bardzo modną praktyką w ostatnim czasie. Ten dodatkowy zabieg sprawia, że prezent jest o wiele bardziej osobisty, ale i niepowtarzalny. W momencie nanoszenia grawerunku, którego w głównej mierze sami jesteśmy autorami, przedmiot nabiera zupełnie nowej sentymentalnej wartości. Grawerunek ma ogromny potencjał w podarunkach, które z założenia mają towarzyszyć użytkownikowi na co dzień, by przywoływał dobre wspomnienia i pozytywnie nastrajał. Zegarki lub biżuteria wspaniale się do tego nadają. O ile wybór czasomierza tudzież bransoletki nie stanowi większego problemu, o tyle sam pomysł na grawer może okazać się o wiele trudniejszym zadaniem. Co najlepiej wygrawerować na niewielkich elementach stalowych? Co omijać szerokim łukiem by nie popełnić podarunkowej „wtopy”? Poniżej poznacie wszystkie nasze rady w tej kwestii!


 

Jaki grawer na zegarek?

Symbolika
Nietrudno przekonać się o tym, że indywidualny grawerunek to świetny pomysł, ale po podjęciu tej decyzji zwykle nachodzi nas dylemat i zastanowienie, mianowicie co wygrawerować na zegarku? Istotne dla nas daty, imiona, inicjały czy też miejsca mogą być kluczem rozwiązania dylematu odnośnie grawerunku. Są to takie elementy, które bardzo łatwo nanieść na dekielek ponieważ mają krótką i zwięzłą formę, jednocześnie ich znaczenie jest bardzo ważne i zawsze będzie wywoływać odpowiednie emocje. W ramach uiszczenia w grawerze ważnego miejsca możemy zastosować np. współrzędne geograficzne tejże lokalizacji – to skrócona i oryginalna alternatywa dla klasycznej nazwy miejscowości. Symbolika to nie tylko treść, ale także różne ikony graficzne. W naszej ofercie można wybrać jedną z wielu przygotowanych wcześniej grafik i odzwierciedlić nią swoje intencje, myśli, uczucia lub życzenia.

„M❤A”
„❤10.20.21r. ❤”
„19°56′E 50°04′N”
„Asia❤Kamil”

Dedykacje
Grawerowana dedykacja na zegarku wcale nie musi być oklepana, a wręcz przeciwnie - można pozwolić sobie na luźniejszą formę i zawrzeć w niej pseudonimy i inne żartobliwe słowa, mające znacznie dla nas i obdarowanej osoby. Mogą to być także proste i jednocześnie bardzo elokwentne wyrażenia, poniżej kilka przykładów:

„Kochanej Wnuczce – Babcia Ewa”
„Najlepszej przyjaciółce - najlepsza przyjaciółka”
„Dla Pati od całej rodzinki”
„Synowi Michałowi – Rodzice 10.02.22r.”
„Dla najlepszego brata na świecie – siostra Kasia”

Cytaty
Dobrym pomysłem są także cytaty na grawerkrótkie sentencje na grawer - jest ich całe mnóstwo w sieci. Trzeba jednak pamiętać, że ilość znaków do grawerunku jest ograniczona i raczej nie powinna przekraczać 40 zzs. Jakie cytaty sprawdzą się najlepiej? Wszystko zależy od okazji, relacji jakie nas łączą z drugą osobą i co chcemy przekazać. Im bardziej osobisty przekaz tym łatwiej będzie coś wymyśleć lub znaleźć. Jeżeli jednak chcemy zachować pewną neutralność w treści to dobrym pomysłem będzie nawiązanie do tematyki czasu, ulotności chwil lub oczekiwania, poniższe przykłady najlepiej to odzwierciedlają:

„Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba”
„Organizuj życie tak, by każda chwila była ważna”
„Niech odmierza tylko piękne chwile”
„Szczęśliwi czasu nie liczą” – więc noś go tylko dla ozdoby!
„Z uśmiechem patrz zawsze w przyszłość”

Grawer na zegarku - wszystko co musisz wiedzieć

Które zegarki mają dużo miejsca do grawerowania?
Z całą pewnością można stwierdzić, że Fossil oraz Lorus oferują najlepsze zegarki do grawerowania, ponieważ płaszczyzny dekielków w tych produktach są absolutnie gładkie i płaskie. Czasomierze modowe jak Michel Kors, DKNY, ELLE także świetnie się spiszą. Podobna sytuacja jest w podstawowych  Casio LTP, MTP, MRW, LQ oraz w serii Casio Vintage. W wymienionych czasomierzach można „pozwolić sobie na więcej” czyli umieścić duży rozmiar fontu, nieco dłuższą treść lub stworzyć kompozycję z okrazka i treści.  Większego problemu z grawerunkiem nie powinno być także w serii Casio Edifice, choć ta na odwrocie prezentuje już nieco więcej oznaczeń firmowych, związanych z produkcją. To sprawia, że najlepszym rozwiązaniem na tych zegarkach jest sama treść graweru, umieszczana po linii okręgu dekielka. Tam właśnie mamy największe pole manewru. Wśród najbardziej rozchwytywanych czasomierzy są te od Tommy Hilfiger, Festina oraz wiele sportowych wariantów z linii G-Shock oraz Protrek. W tych zegarkach mamy znacznie bardziej ograniczoną powierzchnię do grawerunku i najlepszą opcją jest naniesienie wyłącznie treści. Ikony dostępne z naszej oferty mają nieregularne kształty, które na pewno nie będą w stanie zmieścić się na wąskich powierzchniach gładkich między znakami firmowymi.

Jakich zegarków nie można grawerować?
W naszej ofercie dostępne są modele czasomierzy, których obudowa w całości stworzona jest z karbonu, plastiku lub innego materiału, którego nie można podjąć do laserowego grawerowania. Większość z nich to smartwatche lub zegarki sportowe z serii G-Shock, np. modele GA-2000. Przed złożeniem zamówienia warto także zwrócić uwagę na dekielki w zegarkach Open Heart, niektóre z nich także mogą sprawić trudność w naniesieniu grawerunku.

W zależności od wybranego modelu, możemy mieć do czynienia z większą lub całkiem małą powierzchnią do naniesienia grawerunku. Wynika to z faktu, że zegarki mają rozmaite gabaryty kopert, a co za tym idzie także dekielków. Istotną sprawą jest, aby powierzchnia dekielka była w jak największym stopniu gładka, pozbawiona znaków firmowych producenta – dzięki temu dopasowanie grawerunku jest o wiele łatwiejsze pod względem estetyczności i czytelności. Wybierając tę usługę w Crazytime, każdy ma pewność, że otrzyma produkt wygrawerowany zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Do tych zleceń podchodzimy w sposób szczególnie precyzyjny i indywidualny, ustalając wszelkie szczegóły z klientami.

Post produkcja: www.crazytime.pl

Zdjęcia: ww.crazytime.pl

Polecane

pixel