Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym charakteryzują się zegarki Casio Protrek?

2021-10-13
Czym charakteryzują się zegarki Casio Protrek?

Casio PRO TREK już od ponad 20 lat, oferuje funkcjonalne zegarki zaprojektowane specjalnie dla entuzjastów outdooru. Zegarki te są wyposażone w najnowocześniejszą technologię i doskonale sprawdzają się w każdych warunkach podczas uprawiania aktywności na świeżym powietrzu.


PRO TREK to dokładnie ten rodzaj zegarka, którego potrzebujesz, aby sprostać wymaganiom swoich zainteresowań. Połączenie innowacyjnej technologii, solidnego, precyzyjnego mechanizmu i najnowocześniejszej konstrukcji sprawia, że PRO TREK jest idealnym towarzyszem podczas wędrówki górskiej, wspinaczki, czy uprawiania innych sportów. Zarówno latem, jak i zimą. Zegarki ProTrek cechują się odpornością na niskie temperatury, do -10 °C możemy być spokojni, że mróz nie wpłynie na działanie czasomierza. Dostępne są w różnorodnych kolorach, które dopasowują się idealnie do stroju sportowego. Najnowsze zegarki PRO TREK są wyposażone w nowoczesną technologię Triple Sensor, która składa się z trzech mini czujników, które precyzyjnie mierzą kierunek, wysokość, ciśnienie powietrza i temperaturę dzięki temu są naprawdę dokładne.

Trochę opisu czujników…

Wysokościomierz mierzy dokładną wysokość aktualnej pozycji na podstawie danych z czujnika ciśnienia powietrza. Gdy tylko ciśnienie powietrza zmieni się nawet nieznacznie, wysokościomierz rejestruje również zmianę wysokości. Z tego powodu wartości wysokości wyświetlane przez zegarek mogą różnić się od rzeczywistej wysokości i / lub wysokości nad poziomem morza wskazanej dla obszaru, w którym się znajdujesz. Zalecana jest regularna kalibracja zgodnie z miejscowymi wskazaniami wysokości (wzniesienia). Warto pamiętać, że kalibrację najlepiej wykonać w miejscu, w którym będzie dokonywany odczyt pomiaru. Powoduje to dokładniejsze wskazanie wysokości. Niektóre modele ProTrek sumują liczbę przebytych metrów — co oznacza, że po zakończeniu wędrówki możesz od razu zobaczyć, jak wysoko się wspiąłeś. Dane wyświetlane w układzie angielskim lub metrycznym od -700 do 10.000 m (-2,300 do 32,800 ft), niektóre modele wskazują jeszcze odczyty wysokości względnej (±100 m / ±1000 m), oraz możliwość opcji interwał pomiaru: 5 sekund lub 2 minuty (tylko 1 sekunda dla pierwszych 3 minut). Jeżeli zegarek posiada wyświetlacz cyfrowy, czasem posiada również funkcję graficznego wykresu ze wskazaniem tendencji wysokości, która świetnie obrazuje wędrówkę.

Poznaj termometr w zegarku ProTrek!

Następnym jest termometr, działa poprzez czujnik z cienką warstwą silikonu, która jest rozciągnięta na pustym pojemniku próżniowym. Warstwa ta reaguje na zmiany ciśnienia, rozszerzając się lub kurcząc. Czujnik reaguje na zmiany temperatury i wyświetla je na zegarku w postaci wartości temperatury. Do wyboru są 2 jednostki wyświetlania -stopnie Celsjusza (°C) lub stopnie Fahrenheita (°F), zakres pomiarowy to od  –10 do 60°C (14 do 140°F). Jeżeli dokonujemy kalibracji termometru, polega ona na wprowadzeniu aktualnej temperatury, z innego wiarygodnego termometru. Jeżeli zegarek nosimy na ręku, by sprawdzić aktualną temperaturę otoczenia, trzeba go zdjąć i odczekać około 30 minut, by wskazanie było wiarygodne. Jeżeli chcemy, żeby zegarek będąc na naszym nadgarstku wskazywał właściwą temperaturę, jest to już bardziej skomplikowane. Dlaczego? Ponieważ wtedy zegarek bierze pod uwagę temperaturę naszego ciała (która jak wiadomo, może być różna) i temperaturę otoczenia. Wtedy tak naprawdę powinien być każdorazowo kalibrowany przed sprawdzeniem wartości termometru, by pomiar był wiarygodny.

Jak działa kompas?

Czujnik kierunkowy określa kierunek północy magnetycznej, wyświetla te informacje w formie cyfrowej, lub analogowo-cyfrowej, w zależności od tego jaki rodzaj tarczy mamy w zegarku, czy jest to elektroniczny wyświetlacz czy ma dodatkowo wskazówki. Mierzy i wyświetla kierunek jako jeden z 16 punktów, zakres pomiarowy to od 0 do 359°. Kalibrować kompas można za pomocą: kalibracji 2-punktowej, kalibracji ósemkowej, lub kalibracji automatycznej. W celu uzyskania, jak najdokładniejszego wskazania, kalibrację należy wykonać przed dokonaniem odczytu, sugerując się innym kompasem. Odczyty i kalibracja kompasu nie będą możliwe, jeśli zegarek znajduje się w pobliżu magnesu trwałego, metalowych przedmiotów, przewodów wysokiego napięcia, przewodów antenowych lub elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego (telewizor, komputer, telefon komórkowy itp.).

Dla własnego bezpieczeństwa, należy pamiętać, że ProTrek jest zegarkiem, wyposażonym w dodatkowe czujniki i funkcje. Nie jest przyrządem pomiarowym specjalnego przeznaczenia. Odczyty funkcji pomiarowych służą wyłącznie jako odniesienie. Wybierając się na jakąkolwiek wędrówkę, zawsze powinniśmy mieć profesjonalne urządzenia, które są wiarygodne i pozwolą na bezpieczne dotarcie do wyznaczonego celu.

Zdjęcia: www.crazytime.pl

Post produkcja: www.crazytime.pl

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel