Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Casio G-Shock: 40 lat technologicznej rewolucji

2023-11-13
Casio G-Shock: 40 lat technologicznej rewolucji

Seria zegarków Casio G-SHOCK narodziła się z wizji stworzenia czasomierza, który jest wręcz niezniszczalny. W roku 1983 inżynier Casio, Kikuo Ibe, podjął wyzwanie natury i odniósł sukces. W efekcie stworzył zegarek, który wytrzymał siły odśrodkowe, uderzenia i niesprzyjające warunki, a także stał się wodoodporny. Od tego przełomowego momentu, marka G-SHOCK stała się symbolem niezależności oraz zdolności do pokonywania wszelkich ograniczeń i przeciwności. W 2023 roku obchodzimy 40lecie istnienia kultowej marki, a producent z tej okazji wydał jubileuszową serie czasomierzy.


 

Skąd pomysł?

Zaczęło się od lekkomyślnego zakwestionowania stereotypowego myślenia typowego dla tamtych czasów i przekonania projektanta, że możliwe jest skonstruowanie zegarka, który nie zepsuje się nawet po upuszczeniu. Zespół stworzył ponad 200 prototypów jeden po drugim w ciągu około dwóch lat. W końcu dotarli do konstrukcji odpornej na wstrząsy. Oznaczało to narodziny technologii, która jest twarda do szpiku kości.  Od tego czasu G-SHOCK kontynuuje swoją nieustanną ewolucję w dążeniu do większej wytrzymałości pod każdym względem, od struktury i materiałów po funkcje. 

 

 

Dlaczego właśnie G-Shock jest wyjątkowy?

Aktualnie oferta zegarków G-Shock jest wyjątkowo rozległa, obejmuje zarówno modele specjalistyczne, które posiadają wiele dodatkowych udogodnień takich jak kompas, termometr, wysokościomierz i barometr, jak również zegarki o fundamentalnych, niezawodnych funkcjach. Warto zaznaczyć, że każdy zegarek, niezależnie od serii lub ceny, przechodzi rygorystyczne testy w zakresie wstrząsoodporności i szczelności, osiągając poziom minimum 10ATM.

W asortymencie G-Shock znajdują się różne rodzaje zegarków, obejmujące modele wskazówkowe, elektroniczne oraz analogowo-elektroniczne, dostępne na pasku lub bransolecie. Ta różnorodność umożliwia każdemu znaleźć zegarek, który idealnie spełnia jego potrzeby i preferencje.

Co więcej, Casio poszerzyło swoją kolekcję o linię czasomierzy damskich Baby-G, które łączą nie tylko niezwykłą wytrzymałość, ale także kobiecy styl, co sprawia, że są idealnym wyborem dla Pań, które chcą podkreślić swoje indywidualne podejście do mody, nie rezygnując jednak z funkcjonalności i trwałości. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań, zegarki Baby-G oferują nie tylko atrakcyjny design, ale również niezawodność w każdych warunkach, sprawiając, że są one doskonałym towarzyszem dla dynamicznego stylu życia współczesnych kobiet.

G-SHOCK 40TH ANNIVERSARY

W tym roku bestsellerowa seria obchodzi swoje 40 urodziny. W asortymencie naszego sklepu Crazy Time znalazły się wyjątkowe modele kolekcjonerskie zaprojektowane specjalnie na tę okazje. Ku uczczeniu ewolucji marki, te wyjątkowe egzemplarze odnoszą się do kultowych, znanym wszystkim modeli sprzed lat, których nazwy zostały wytłoczone na pasku, nadając mu teksturalny i wyrazisty design.

Post produkcja: www.crazytime.pl

Zdjęcia: www.crazytime.pl

https://pixabay.com/pl/

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023

Polecane

pixel