Japonia jako filar światowej branży zegarmistrzowskiej
Japońskie zegarki to synonim dobra luksusowego. Dobra, które nie tylko zdobi ale również bezustannie i bezawaryjnie pracuje. Jesteśmy utożsamieni z myślą, że co japońskie to dobre, ale biorąc pod uwagę, że rynek jest ogromny, a konkurencja z innych państw nie śpi, to czym przedstawiane tutaj czasomierze zasłużyły sobie na takie światowe uznanie? Otóż są pewne kwestie, które wyróżniają te wyroby i bardzo korzystnie wpływają na zainteresowanie i sprzedaż.
Japońskie marki, czyli które?
Do najpopularniejszych koncernów z Japonii należą Casio, Orient, Citizen, Seiko i Lorus. Każda z tych firm ma zupełnie inną ideę, tworzy zupełnie inne zegarki, kreuje indywidualny styl. Dzięki temu mamy dostęp do japońskich czasomierzy o różnorakim przeznaczeniu w niemal każdym fasonie i kolorze. Tak bogaty wybór ma bezpośredni wpływ na decyzję klienta. Marka Casio wypuszcza mnóstwo modeli sportowych czasomierzy o charakterystycznym wyglądzie i nowoczesnych funkcjach – mamy tu więc pole do popisu względem wszystkich osób aktywnych fizycznie z zapotrzebowaniem na nowoczesne gadżety. Orient oraz Citizen tworzą zegarki w szarmanckim stylu, tak by usatysfakcjonować klientów, którzy często bywają w kurtuazyjnych środowiskach gentelmanów, biznesmanów, showmanów itd. Innymi słowy zegarki te będą stosowne wszędzie tam gdzie obowiązuje wysoka etykieta. Orienty są eleganckie, a Citizeny charakterne. Można dobrać coś dla siebie względem ważnej okazji lub według długofalowych zamiarów użytku. Przechodząc do marki Lorus – to zegarki dla pragmatyków. Najbardziej oczywiste i przewidywalne wyroby, jakie tylko można sobie wyobrazić. Analogowe zegarki na pasku lub bransolecie, służą wyłącznie do odmierzania godziny. Są łatwe w obsłudze, a dzięki swej klarownej konstrukcji, pozbawionej wszystkiego co zbędne - rzadko się psują. Warto również dodać, że marka Lorus wyszła spod skrzydeł japońskiego giganta zegarkowego Seiko, dlatego też bardzo szybko zdobyła zaufanie konsumentów na całym świecie.
Jakie cechy przypisuje się tym zegarkom?
Tak jak było to już niejednokrotnie wspomniane, czasomierze te odznaczają się bezkonkurencyjnym wykonaniem. Dotyczy ono zarówno kwestii technicznych jak i wizualnych. Bez względu na to, którą japońską markę wybierzemy, możemy mieć pewność co do atrakcyjnego designu, zgodnego z obowiązującymi trendami. Zainstalowane w nich podzespoły także nie mają sobie równych. Wszystko za sprawa japońskich inżynierów i naukowców, którzy bezustannie dążą do wzniesienia się ponad wyżyny technologiczne. W sprawie rozwoju osobistego oraz zawodowego nigdy nie jest im dość, dlatego też przykładają ogromną uwagę do zapotrzebowani świata, uważnie nasłuchują uwag i oczekiwań społeczeństwa, a następnie opracowują innowacyjne technologie, których celem jest zaspokojenie potrzeb użytkowników. Wcielenie nowoczesnych praktyk w produkcji było strzałem w 10tkę, a dodatkowo stało się wielką konkurencją dla szwajcarskiej produkcji opartej na tradycji i szlachetnej profesji. Jeżeli zastanawialiście się czym różnią się szwajcarskie zegarki od japońskich, to właśnie to jest odpowiedź. Japonia ruszyła ze swoją produkcją w przyszłość, natomiast Szwajcaria opiera się na sprawdzonych, tradycyjnych technikach z przeszłości.
Twórczy japońskich zegarków już od ponad 100 lat pracują nad ciągłym doskonaleniem swoich produktów, czego dowodem jest ogromny wybór wśród dostępnych na rynku modeli o różnorodnym przeznaczeniu i funkcjonalności. Dla nich nie ma oczekiwań nie do spełnienia, dlatego ofertę powinien przejrzeć każdy, najbardziej wytrawny i wymagający klient. Czasomierze produkcji japońskiej charakteryzują się bowiem wspaniałym wzornictwem, długotrwałą i niezawodną pracą w każdych warunkach, a także trwałością i odpornością na wszelkie, zewnętrzne bodźce.
Post produkcja: www.crazytime.pl
Zdjęcia: www.crazytime.pl