Funkcja nie do zastąpienia - neobrite
Zegarki od początku swego istnienia stanowią nieodłączny element garderoby właściciela. Poza oczywistymi walorami takimi jak łatwy dostęp do godziny czy też sam wygląd danego modelu, poszukujący często zwracają uwagę również na inne funkcje lub udogodnienia czasomierza. Jedną z nich jest Neobrite, czyli pokrycie fosforem poszczególnych elementów – najczęściej samych wskazówek powłoką, która po odpowiednim naświetleniu uaktywnia swoje właściwości luminescencyjne.
Rozwiązanie to okazało się strzałem w dziesiątkę pomimo, że podświetlenie diodą świeci mocniej to wymaga ono dodatkowego zasilania, natomiast neobrite magazynuje światło słoneczne lub sztuczne kiedy tylko takowe pada na tarczę zegarka bez konieczności dodatkowego zasilania. To jak mocno i długo powłoka będzie świecić uzależnione jest od czasu oraz intensywności światła, które pada na tarczę. Utrudnieniem takiego rozwiązania na pewno jest gromadzenie światła w zimę, kiedy chodzimy w długich rękawach i zegarek pozostaje przez większość czasu bez dostępu światła. Czasomierz, którego luminofory zawarte w powłoce nie pochłoną światła nie zostaną aktywowane – nie będą świecić, co może utrudnić odczytanie godziny w bardzo ciemnych miejscach.
Po czym rozpoznać zegarki z Neobride?
W odpowiednio naświetlonym czasomierzu, neobrite umożliwi odczyt godziny nawet w całkowitej ciemności - widać to doskonale na zdjęciu wykonanym w celu sprawdzenia widoczności po chwilowym naświetleniu wskazówek. Warto zwrócić uwagę, że w niektórych modelach prócz wskazówek pokryte powłoką zostały indeksy, wskazówki mniejszych tarcz funkcyjnych lub inne istotne elementy widoczne na tarczy. Samo rozpoznanie, w których modelach jest wykorzystana ta technologia nie powinno stanowić większego problemu. Spoglądając na wskazówki zegarka trzeba zwrócić uwagę na to czy są one wypełnione jasnozieloną farbą. Przy białych wykończeniach można się łatwo pomylić ponieważ, niektóre modele zegarków nieposiadające funkcji neobride charakteryzują się jasnymi wskazówkami.
Oferta zegarków męskich z neobride
Oferta zegarków damskich z neobride
Niektóre modele marki Casio, zwłaszcza te łączące w sobie tarczę cyfrową i analogową posiadają prócz neobride podświetlenie diodą led. Jest to ciekawa kombinacja, dzięki której bez względu na pogodę jesteśmy w stanie odczytać najważniejsze wskazania wyświetlacza. W zależności od sytuacji można polegać na jednym lub drugim rozwiązaniu.
Jakie marki kojarzą się z Neobride?
Z powłoką luminescyjną spotkamy się wśród większości znanych marek takich jak Casio, Tommy Hilfiger, Fossil czy Festina. Dzięki łatwym w obsłudze filtrom wyszukiwarki, bezproblemowo można odszukać na naszej stronie produkty posiadające takie rozwiązanie. Mając na uwadze pytania naszych klientów, które często dotyczą intensywności działania neobride, postanowiliśmy przetestować kilka modeli wyżej wymienionych marek. W tym celu naświetliliśmy zegarki przez około 5 minut. Następnie w zaciemnionym pomieszczeniu wykonaliśmy 2 zdjęcia w przedziale czasowym co 20 minut. Po godzinie od naświetlenia, wszystkie zegarki straciły swoje właściwości luminescyjne. Warto jednak zaznaczyć, że były one w miejscu całkowicie pozbawionym dostępu do światła, przez co efekt pracy neobride został dostatecznie skrócony.
Zdjęcie wykonane po 20 minutach.
Zdjęcie wykonane po 40 minutach.
Neobrite na stałe wpisał się w trend tworzenia zegarków. Jest jednym z nielicznych dodatków, które nie potrzebują dodatkowego zasilania. Funkcja ta jest bardzo praktyczna i często wykorzystywana. Z całą pewnością jej zalety doceni każdy użytkownik czasomierza wyposażonego w to udogodnienie.